Malcolm X: İlerleme üzerine (1964-Türkçe altyazılı)

1964’te Malcolm X, “Bu ülkede ilerleme var mı?” sorusuna şu cevabı veriyor: “Sırtıma 20 santimlik bir bıçak saplayıp da onu 15 santim çıkarmanız ilerleme sayılmaz. Tutup onu tamamen çıkarsanız bile ilerleme sağlanmış olmaz. Yarayı iyileştirdiğinizde ilerleme sağlanmış olur.”

Malcolm X, bu açıklamayı kendisinin de uzun yıllar gönülden bağlı olduğu Elijah Muhammed önderliğindeki İslam Ulusu’ndan ayrıldıktan sonra yapıyor. Sünnilik mezhebini seçen Malcolm X, bu röportajdan bir ay sonra da hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar