Sancaktepe’de “Kanal İstanbul’a Hayır” eylemi düzenlendi

Sancaktepe Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, “Kanal İstanbul’a Hayır” demek için 18 Ocak Cumartesi günü Sancaktepe Meydanı’nda bir araya geldi. Eyleme katılan vatandaşlar, İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 17 Ocak akşamı, Kanal İstanbul projesi için için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu’na onay vermesine tepki gösterdi.

Koordinasyon, Kanal İstanbul projesi için ayrılan bütçenin eğitime, istihdama ve deprem önlemlerine ayrılmasıyla ilgili taleplerini dile getirdi. 

Eyleme katılan HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy basın açıklamasından sonra şöyle konuştu: “Biz İstanbul’u savunuyoruz. Hayvanların çıkarını savunuyoruz. Ellerinizi halkın topraklarından çekin, kültürel miraslarımızdan, Hasankeyf’ten, Kazdağları’dan, İstanbul’dan elinizi çekin.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar