Ankara Gündemi (44) – Eski LDP Genel Başkanı Cem Toker: “Türkiye özgür olmayan ülke statüsünde, İmamoğlu’nun maaş ödeyemeyeceği günleri getirecekler ve bu şartlarda Erdoğan seçim kaybetmez”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Ankara Gündemi programında Batu Bozkürk, bu hafta eski Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Cem Toker’i konuk etti. Programda son dönemdeki darbe tartışmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) için kullandığı sert ifadeler ve yakın gelecekte Türkiye’de oluşabilecek siyasi tablo konuşuldu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı açıklamalardan “darbe çağrısı” çıkarmanın paranoyakça olduğunu belirten Toker, hem bunun hem de Erdoğan’ın CHP’ye yönelik sert açıklamalarının arkasında ülkenin kötü yönetilmesi ve ekonominin bozulmasının yattığını öne sürdü. Mevcut ekonomik tabloda erken seçim ihtimalini düşük gördüğünü söyleyen Toker, Türkiye’nin geleceği için kötümser olduğuna yönelik eleştirilere ise şöyle yanıt verdi: “Türkiye özgür olmayan ülke statüsünde. Bu çerçevede seçim yapılırsa Erdoğan kesinlikle kaybetmez. Bu kötümserlik değil, gerçekçilik. Ekrem İmamoğlu seçim kazanalı bir sene oldu ama burnundan fitil fitil getiriyorlar ve getirecekler. Bu ekonomik kriz sonrası daha dün bir muhalif gazete başlığını atmış, ‘Maaş ödeyemiyor’ diye. İmamoğlu’nun maaş ödeyemeyeceği günleri getirecekler. Grevler başlayacak ve yıpratılacak.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus