Alex de Souza’nın Belgeseli Ekim ayında vizyonda


Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından Alex De Souza’yı anlatan ‘Alex Camera 10, Türkiye’den Brezilya’ya’ belgeselinin galası yapıldı.

2004-2012 yılları arasında Fenerbahçe’de oynayan Brezilyalı yıldız, sarı-lacivertlilerle üç Süper Lig, bir Türkiye Kupası, iki Süper Kupa şampiyonluğu ve bir Şampiyonlar Ligi çeyrek finali yaşadı.

Süper Lig’de iki kez gol kralı olan Alex, birçoklarına göre Fenerbahçe tarihinin en iyi oyuncusu. Alex de Souza’nın heykeli ise Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nın Şükrü Saraçoğlu’na bakan girişinde gol sevincini yaşamaya devam ediyor.

Belgeselin, Alex’in kariyerine bir saygı duruşu niteliğinde olduğunu belirten Brezilya futbolunun efsane ismi Zico ise, “Alex yönetecek kadar şanslı olduğum en iyi oyuncuydu” diye konuştu.
97 dakikalık belgesel, ekimde Türkiye’de gösterime girdikten sonra kasım ayındaki Futbol Filmleri Festivali’nde Brezilyalı izleyicilerle buluşacak.

 

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar