Dicle Koğacıoğlu makale ödülleri sahiplerini buldu

Kamera: Egemen Gök

Dicle Koğacıoğlu makale ödülleri, bu yıl sahiplerini buldu.

Ödüller, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi tarafından, hayatını kaybeden akademisyen Dicle Koğacıoğlu’nun anısına, her yıl toplumsal cinsiyet odaklı araştırmaları desteklemek ve araştırmacıları teşvik etmek için veriliyor.

Screen Shot 2017-12-25 at 18.40.26

Minerva Palas’ta gerçekleşen bu yılki ödül töreni etkinliğinde, 2015’te hayatını kaybeden Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji öğretim üyesi Prof. Ferhunde Özbay da anıldı.

Ödül töreninde birinciliği “Siyasetin Kıskacında: Tunus ve Türkiye’de Kadın Örgütleri ve Vatandaşlık Eylemleri” adlı çalışmasıyla Gizem Türkaslan ile “Anneler ne yapar, kızları ne ister? İki nesil kadın anlatımlarında bir gecekondu mahallesi” adlı çalışmasıyla Leyla Bektaş paylaştı.

Üçüncülük ödülünün sahipleri ise Mehtap Tosun, Yeşim Mutlu ve Özlem Şendeniz oldu.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar