Ahmet Yavuz: “Siyasetçiler için asker kendilerine yakınsa problem olmuyor, eğer kendilerine karşıysa onun adı ‘vesayet’ oluyor”

24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlar kurulu listesi dün akşam saatlerinde açıklandı.

Kabinede Genelkurmay eski Başkanı Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanı olarak yer almasını Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz değerlendirdi.

Ahmet Yavuz kararın böyle olacağını öngördüğünü belirtti. Ayrıca gündeme gelen askeri vesayet tartışmalarının en başından beri sağlıklı bir temelinin olmadığını söyledi ve ” siyasiler için kendilerine yakın olduğu taktirde askerin siysete yakın ya da uzak olması bir problem olmuyor, eğer kendilerne karşıysa onun adı vesayet oluyor” dedi.

Röportajın tamamı :

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar