Çin’de bir anaokulunun açılış etkinliğinde, sahneye striptizci çıktı

New York Times’ın haberine göre; Çin’in Shenzen şehrindeki Xinshahui anaokulunda pazartesi günü yapılan okul açılış töreninde, birçok yerel dansçı ve dans grubunu yanı sıra bir striptiz dansçısı da sahne aldı.

Okul müdürü Lai Rong striptiz dansçısının sahne almasındaki amacı “çocukların çeşitli danslar hakkında daha çok şey öğrenmelerini sağlamak” olarak tanımladı. Velilerse Shenzen’de bulunan eğitim bürosuna şikayette bulunarak, müdürün ve sorumlu öğretmenlerin görevden alınmasını istedi.

Anaokulu bir önceki akademik yılı, makinalı tüfekler ve havan toplarının da bulunduğu askeri geçit töreni ile kapatmış ve velilerin tepkisini çekmişti.

Çocuklarını Xinshahui anaokuluna gönderen ve Shenzhen’de yaşayan ABD’li gazeteci Michael Standaert, striptiz gösterisini Twitter’da yayınladı.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar