Roger Waters, Brezilya konserinde Bolsonaro’nun ismini kullanarak “Neo-faşizm yükselişte” mesajı verdi

Pink Floyd’un eski üyesi Roger Waters’ın, dün Brezilya’da verdiği konserde ekrana “neo-faşizm yükselişte” başlığıyla dünyanın birçok ülkesinden isimlerin yer aldığı bir liste yansıtıldı. Geçtiğimiz haftasonu başkanlık seçimlerinde 2. tura yükselen aşırı sağın adayı Jair Bolsonaro’yu gören seyircilerden uğultu yükseldi.

Konser sırasında seçimlerde Bolsonaro karşıtları tarafından kullanılan #Elenao (O olmasın) sloganı da ekrandaydı. “Neofaşizme Direnin” mesajlarının yanı sıra verilen listede Brexit taraftarı Nigel Farage ve ABD Başkanı Trump da yer aldı.

Brezilya’da pazar günü yapılan devlet başkanlığı seçimleri 2. tura kaldı. Bolsonaro, oyların çoğunluğunu alsa da yüzde 50 barajını aşamadı. Seçimin 2. Turu 28 Ekim’de yapılacak.

İngiliz rock müziğinin ikonları arasında yer alan Waters, Us+Them (Biz ve Onlar) isimli dünya turuna Brezilya’daki Sao Paulo, Salvador, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Curitiba and Porto Alegre konserleriyle devam edecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar