Belçika futboluna yolsuzluk operasyonu

Belçika polisi, ülkenin Avrupa kupalarında da mücadele eden Anderlecht, Club Brugge, Standart Liege ve Genk’in de aralarında bulunduğu birçok kulübe, “şike yapma, vergi kaçırma ve kara para aklama” soruşturması kapsamında operasyon düzenledi.

Operasyonda Club Brugge’ün teknik direktörü Ivan Leko gözaltına alınırken, Anderlecht’in eski menajerleri Herman Van Holsbeeck ve Mogi Bayat tutuklandı.

Belçikalı hakemlere de operasyon düzenleyen polis, Sebastien Delferriere ve Bart Vertenten’i gözaltına aldı. Yetkililer operasyonların Belçika ile sınırlı kalmayacağını, Fransa, Lüksemburg, Güney Kıbrıs, Karadağ, Sırbistan ve Makedonya gibi ülkelerde de soruşturmanın devam ettiğini duyurdu. Soruşturma kapsamında 200’den fazla menajer, futbolcu ve hakemin isminin geçtiği belirtiliyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar