NBA’de 2018-2019 sezonu bu gece başlıyor

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de 2018-2019 sezonu bu gece sabaha karşı oynanacak maçlarla başlıyor. Yaz döneminde sürpriz transferlerin yaşandığı 73. sezonda basketbol severleri uykusuz geceler bekliyor. 

Sezon bu gece TSİ sabaha karşı 03:00’te Boston Celtics – Philadelphia 76ers karşılaşmasıyla açılacak. TSİ 05:30’da da son şampiyon Golden State Warriors ile Oklahoma City Thunder sahne alacak.

11 Nisan’da son maçın oynanacağı normal sezon sonrası play-off turuna geçilecek. Doğu ve Batı konferanslarında toplam 30 takım yer alıyor. Her iki konferansta da 5’er takımın bulunduğu 3 grup yer alıyor. 3 grubun en başarılılarından oluşan 8’li, kendi konferanslarında şampiyon olup Doğu-Batı Finali’ne yükselmek için play-off mücadelesi verecek.

NBA tarihinde en çok şampiyonluk kazanan takımlar; 17 şampiyonluk ile Boston Celtics ve 16 şampiyonluk ile Los Angeles Lakers. Yeni yüzü LeBron James ile Lakers’ın 17.  şampiyonluğa ulaşması herkesin beklentisi fakat o sene bu sene mi bunu zaman gösterecek.

NBA’deki Türkiye temsilcileri ise dört farklı takım ile bu sezon parkede olacak:

Cedi Osman – Cleveland Cavaliers

Ersan İlyasova – Milwaukee Bucks

Furkan Korkmaz – Philadelphia 76ers

Chicago Bulls’un oyuncusu Ömer Aşık ise sakatlığı nedeniyle sezonu başlamadan kapattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar