Kişisel verilerin sızdırıldığı iddiaları nedeniyle Facebook hisseleri düşmeye devam ediyor

Facebook’un 150 farklı şirkete, kullanıcıların özel mesajlarını okuma, yazma ve silme gibi olağanüstü erişim verdiği iddia edilmişti. New York Times’ın ortaya çıkardığı belgeler ve yaptığı röportajlar sonrasında Facebook, bütün bu iddiaları reddetmişti. Ancak çarşamba gününden bu yana şirketin piyasa değeri 28 milyon dolar daha düşmüş durumda. Cambridge Analytica skandalından bu yana, Facebook hisseleri düşmeye devam ediyor.

New York Times’ın haberine göre, Facebook hesabı ile bağlanabilen veya ilişkilendirilebilen diğer tüm uygulamaların, kişisel verilere, kullanıcıların izni ve bilgisi olmadan ulaşmasına imkan verdiği iddia ediliyordu. Amazon, Netflix, Spotify, Dropbox ve halihazırda Facebook’un sahip olduğu (Instagram ve Whatsapp) diğer uygulamaların da kişisel verilere ulaşımının olduğu düşünülüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar