Instagram’da rekor kıran yumurtanın sahibi reklamcı çıktı, beğeni sayısı 52 milyona ulaştı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Instagram’da bir yumurta fotoğrafıyla beğeni rekoru kıran hesabın gizemli sahibi ortaya çıktı. Hesabın sahibi Chris Godfrey isimli reklamcı, yumurta görseliyle reklam dünyasını da sallamaya başladı.

Yumurta, Instagram’dan sonra kendini, Amerikan Futbol Ligi (NFL) 53. Super Bowl finali reklamlarında gösterdi. Video hizmeti sunan internet sitesi Hulu ile Super Bowl için anlaşan Godfrey’nin hazırladığı reklam videosunda, Amerikan futbolu topu görünümündeki yumurta yavaş yavaş çatlarken, son zamanlarda gördüğü ilgiye atıfta bulunarak viral olmanın akıl sağlığı üzerindeki etkisini anlatıyor.

“Yumurta”nın sahne aldığı yerler Super Bowl’la sınırlı değil. Reklamcı Godfrey, ABD’deki akıl sağlığı konularıyla ilgilenen sivil toplum kuruluşu Mental Health America ile birlikte “#talkingegg” (konuşan yumurta) isimli bir kampanya yürüttü. Kampanya için hazırlanan videoda “Sosyal medyanın baskısı beni rahatsız ediyor. Eğer siz de bununla mücadele ediyorsanız, biriyle konuşun” mesajı veriliyor.

The New York Times’a verdiği röportajda Godfrey, ocak ayında reality show dünyasının ünlü ismi ve girişimci Kylie Jenner’ın Instagram’ın en beğenilen fotoğrafını paylaştığını öğrendikten sonra ona meydan okumaya karar verdiğini söylüyor. Ardından Godfrey’in aklına şu soru takılıyor: “Bir yumurta gibi evrensel ve basit bir şey bu rekoru kırma konusunda daha iyi bir iş çıkarabilir mi?”

Godfrey, 9 gün içinde bir yumurtanın rekor kırma başarısını herkese kanıtladı. Şu anda 52 milyon beğeniye ulaşan yumurta karşısında Kylie Jenner’ın 19 milyonda sıkışıp kalması ise, takipçi sayısı ve etkileşim oranına baktığımızda ciddiye alınması gereken bir hiciv olarak öne çıkıyor. Godfrey neden yumurtayı tercih ettiği konusunda ise “Bir yumurtanın ırkı, cinsiyeti veya dini yoktur. Bir yumurta, bir yumurtadır, o evrenseldir” diyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus