Instagram’da rekor kıran yumurtanın sahibi reklamcı çıktı, beğeni sayısı 52 milyona ulaştı

Instagram’da bir yumurta fotoğrafıyla beğeni rekoru kıran hesabın gizemli sahibi ortaya çıktı. Hesabın sahibi Chris Godfrey isimli reklamcı, yumurta görseliyle reklam dünyasını da sallamaya başladı.

https://www.instagram.com/p/BsOGulcndj-/

Yumurta, Instagram’dan sonra kendini, Amerikan Futbol Ligi (NFL) 53. Super Bowl finali reklamlarında gösterdi. Video hizmeti sunan internet sitesi Hulu ile Super Bowl için anlaşan Godfrey’nin hazırladığı reklam videosunda, Amerikan futbolu topu görünümündeki yumurta yavaş yavaş çatlarken, son zamanlarda gördüğü ilgiye atıfta bulunarak viral olmanın akıl sağlığı üzerindeki etkisini anlatıyor.

https://www.instagram.com/p/BtW_NkigixI/

“Yumurta”nın sahne aldığı yerler Super Bowl’la sınırlı değil. Reklamcı Godfrey, ABD’deki akıl sağlığı konularıyla ilgilenen sivil toplum kuruluşu Mental Health America ile birlikte “#talkingegg” (konuşan yumurta) isimli bir kampanya yürüttü. Kampanya için hazırlanan videoda “Sosyal medyanın baskısı beni rahatsız ediyor. Eğer siz de bununla mücadele ediyorsanız, biriyle konuşun” mesajı veriliyor.

https://twitter.com/theinstagramegg/status/1092411660176932865

The New York Times’a verdiği röportajda Godfrey, ocak ayında reality show dünyasının ünlü ismi ve girişimci Kylie Jenner’ın Instagram’ın en beğenilen fotoğrafını paylaştığını öğrendikten sonra ona meydan okumaya karar verdiğini söylüyor. Ardından Godfrey’in aklına şu soru takılıyor: “Bir yumurta gibi evrensel ve basit bir şey bu rekoru kırma konusunda daha iyi bir iş çıkarabilir mi?”

Godfrey, 9 gün içinde bir yumurtanın rekor kırma başarısını herkese kanıtladı. Şu anda 52 milyon beğeniye ulaşan yumurta karşısında Kylie Jenner’ın 19 milyonda sıkışıp kalması ise, takipçi sayısı ve etkileşim oranına baktığımızda ciddiye alınması gereken bir hiciv olarak öne çıkıyor. Godfrey neden yumurtayı tercih ettiği konusunda ise “Bir yumurtanın ırkı, cinsiyeti veya dini yoktur. Bir yumurta, bir yumurtadır, o evrenseldir” diyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar