Aktör Alec Baldwin, Trump’ın tehditlerinden endişeli

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Uzun süredir NBC’nin komedi programı Saturday Night Live’da (SNL) yayınlanan skeçlerde ABD Başkanı Donald Trump’ı canlandıran Alec Baldwin, Trump’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarının, kendisi ve ailesi için tehdit haline geldiğini söyledi.

Ünlü aktör Alec Baldwin, Trump taklidi yüzünden bir halk düşmanına nasıl dönüştüğünü anlayamadığını, bu şekilde lanse edilmesinin kendisinin ve ailesinin güvenliğine bir tehdit olarak anlaşılması gerektiğini belirtti.

Demokratlar’ın ve birçok sanatçının destek verdiği Baldwin ile ABD Başkanı arasındaki polemiğe oğul Donald Trump Jr. da dahil oldu. İkili, Twitter üzerinden atıştı. Trump Jr., Baldwin’e “Hakaret etmeyi kes” diye yazarken, Baldwin ona “SNL’ı artık demir parmaklıklar arkasından izlersin” diye cevap verdi.

https://twitter.com/DonaldJTrumpJr/status/1097669159750533121
Donald Trump Jr. ve aktör Alec Baldwin arasındaki atışma.

Geçen cumartesi günü yayınlanan programda Baldwin, Trump’ın acil durum ilanıyla ilgili basın toplantısını hicvetmişti.

Trump ise programla ilgili “Yalan haberler yapan NBC’de yayınlanan Saturday Night Live’da komik bir şey yok. Bu kanallar nasıl oluyor da hiçbir karşılık görmeden Cumhuriyetçileri hedef alan şovlar yayınlayabiliyor? Bu hiç adil değil ve incelenmeli” tweetini paylaşmıştı.

Trump konuyla ilgili yaptığı diğer paylaşımlarda, SNL gibi programları tek yanlı olmak ve konuları çarpıtarak halkı yanlış yönlendirmekle suçladı. ABD Başkanı daha önce de, kendisiyle ilgili yapılan programları bahane ederek NBC’nin lisansının iptal edilmesi için başvuruda bulunmuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus