Bangladeş’te yangın: En az 78 ölü

Bangladeş’in başkenti Dakka’nın tarihi Chawkbazara bölgesinde bir apartmanda çıkan yangında onlarca kişi hayatını kaybederken, çok sayıda da yaralı var.

Yangın, bir apartmanın bodrum katında çıktı. Bu kat aynı zamanda kimyasalların yasa dışı depolandığı bir alan olarak kullanılıyordu. Alevler, binalar birbirine çok yakın olduğu için hızla yayıldı. Birçok kişi evlerinde mahsur kaldı.

Yangın söndürme çalışmaları.

Yangının gece çıkması, can kaybının yüksek olmasına sebep oldu. Alevler, evdekileri uykularında yakaladı.

Görgü tanıkları, ilk önce büyük bir patlama duyduklarını, ardından da alevlerin binaları sardığını anlattı. Yangın çıktığı sırada, yakınlardaki restoranlardan birindeki düğünde bulunanlar, felaketin ilk kurbanlarıydı.

Yangında yakınlarını kaybedenlerin üzüntüsü.

Bangladeş’te, yetersiz önlemler sebebiyle çıkan bina yangınları yaygın bir durum. Geçtiğimiz yıllarda yüzlerce insan bu yangınlarda hayatını kaybetti.

Yangının ardından…

İtfaiyeciler saatler süren operasyonun ardından, alevleri kontrol etmeyi başardı. Olayla ilgili soruşturma açıldı. Kayıplar için de arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. 

Yangında hayatını kaybedenler tanınmaz haldeydi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar