Reha Erdem, “A Ay” filmiyle İspanya’da

İspanya’nın Madrid kentinde bulunan Thyssen-Bornemisza Müzesi, Balthus olarak bilinen ressam Balthasar Klossowski de Rola sergisi kapsamında bir film seçkisini gösterime sokmaya hazırlanıyor. Reha Erdem’in “A Ay“ının da yer aldığı seçki, Balthus’tan ve hayatından bahseden filmlerden oluşturuldu.

Kült İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin Roma filminin de gösterileceği seçkide, Türkiye sinemasını da Reha Erdem temsil edecek. Erdem’in ilk uzun metraj filmi olan “A Ay”ın düşsel ve sıkıntılı atmosferi Balthus’un tablolarından ilhamla ortaya konmuş. Filmin bazı sahnelerinde karakterler doğrudan Balthus tablolarındaki figürleri taklit ediyor.

Fransa’da düzenlenen Nantes Film Festivali’nden de ödülle dönen “A Ay”, 3o Mart 2019 Cumartesi günü, Tyhssen-Bornemisza Müzesi’inde izleyicinin beğenisine sunulacak.


Reha Erdem, 2010 yılında da “Kosmos” filmiyle İspanya izleyicisiyle buluşmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar