Arnavutluk’taki havalimanında silahlı soygun: Hırsızlar 2.5 milyon euro çaldı

Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Mother Teresa Havalimanı’nda, Avusturya Havayolları’na ait uçaktan 2.5 milyon Euro çalındı. Olayla ilgili 4 kişiyi tutuklanırken, elliye yakın kişi sorgulandı. Soruşturma devam ediyor.

Tiran polisinin yaptığı açıklamaya göre, askeri kamuflaj giymiş olan silahlı hırsızlar, itfaiyecilerin kullandığı girişi kullanarak piste girdi ve soygunu gerçekleştirdi. Çıkan çatışmada hırsızlardan biri hayatını kaybetti. 

Yerel medyaya yansıyan haberlere göre, çalınan para 2.5 milyon eurodan çok daha fazla. Paranın Viyana’ya transfer edilmek üzere çalındığı anlaşıldıktan sonra, Arnavutluk güvenlik önlemi olarak Tiran’dan Viyana’ya yapılan tüm para transferlerini geçici olarak durdurdu. Tiran Havayolları sözcüsü, soygun sırasında kabin ekibi ve yolcuların zarar görmediğini açıkladı.

Aynı havalimanında son üç yıl içinde iki kez daha benzer hırsızlık olayları yaşanmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar