küçük İskender’e Akatlar Kültür Merkezi’nde veda töreni düzenlendi

Geçen yıl kanser teşhisi konulan ve Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde tedavi gören şair küçük İskender 2 Temmuz gecesi hayatını kaybetti. Gerçek adı Derman İskender Över olan küçük İskender için bugün Akatlar Kültür Merkezi’nde veda töreni düzenlendi. Ardından naaşı, mezunu olduğu Kabataş Lisesi’ne, oradan da cenaze namazının kılınacağı Ortaköy Mecidiye Camii’ne götürüldü.

Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ercan Karakaş, Gülten Kaya, Can Bonomo, Orhan Alkaya, Bedri Baykam, Ahmet Ümit, Yekta Kopan ve şairin dostları katıldı. küçük İskender’in annesi Nilsu Över ve kız kardeşi Elif Över, taziyeleri kabul etti. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar