Down Sendromu Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonası’ndan Türkiye’ye 28 madalya

Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen 2019 Down Sendromu Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonası dün sona erdi. Şampiyonada Türkiye 7 altın, 12 gümüş ve 9 bronz madalya alarak rekora imza attı.

Avrupa Şampiyonası’nda atletizm branşında Ali Topaloğlu gülle atmada, 10,96 metrelik atışı ile Avrupa ve dünya rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu oldu. 

Münevver Yılmaz, 800 metrede 4:34:32 ile üçüncü olarak bronz madalya, 1500 metrede 9:13:00 ile ikinci olarak gümüş madalya, gülle atmada 5,99 metre ile altın madalya ve cirit atmada 11,93 metre ile gümüş madalya kazandı.

Dilara Çevik, 400 metrede 2:25:09 ile gümüş madalya, disk atmada 13.12 metre ile altın madalya, cirit atmada 8.93 metre ile gümüş madalya, triatlonda 25:32 ile gümüş madalya, gülle atmada 4.80 metre ile gümüş madalya, 200 metrede 56:02 ile gümüş madalya ve 800 metrede 5:53:04 ile altın madalya kazandı.     

Milli sporcu Volkan Yavuzaslan ise disk atmada 20,49 metre, cirit atmada da 20,80 metre ile Türkiye’ye iki bronz madalya getirdi. Merve Uzun, uzun atlamada 2,48 metre ile üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Türkiye bu sonuçlar ile genel klasmanda üçüncü oldu.

Masa tenisinde milli sporcu Salihcan Öztankal çift erkekler kategorisinde üç bronz madalya kazandı. Enes Yılmaz çift erkeklerde üç bronz madalyaya uzandı. Benay Balcı – Merve Peker, çift kızlarda Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. Karma (mix) kategorisinde Salihcan Merve, Avrupa üçüncüsü oldu ve bronz madalyayı boynuna taktı. Benay Balcı bireysel kategoride Avrupa üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı. Erkek milli takımı ise Avrupa üçüncüsü oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar