Açık Oturum (208): Türkiye, “kadına şiddet” sorununu çözebilir mi? -Selin Nakıpoğlu, Fidan Ataselim ve Berrin Sönmez ile söyleşi

Açık Oturum’un 208. bölümünde Gülçin Karabağ konukları feminist avukat Selin Nakıpoğlu, emekli öğretim üyesi Berrin Sönmez ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim ile kadına yönelik eril şiddet meselesini çeşitli boyutlarıyla ele aldı. Programda, kadına yönelik erkek şiddetinin kaynakları nelerdir, kadınların bu şiddetten korunmalarının mekanizmaları nelerdir, İstanbul Sözleşmesi ve 6248 sayılı Koruma Kanunu kadınlara nasıl bir koruma sağlıyor ve neden pratikte tam olarak uygulanmıyor soruları üzerinde duruldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar