Ahmet Ümit ve Pelin Batu, Berlin’de “Merhaba Güzel Vatanım”ı anlattı

Senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in üstlendiği “Merhaba Güzel Vatanım” filmi için İstanbul’dan sonra Almanya’nın başkenti Berlin’de de bir gala gecesi düzenlendi. Geceye Ahmet Ümit’le birlikte filmin oyuncuları Yetkin Dikinciler, Pelin Batu, Serkan Altıntaş, İskender Bağcılar, Ayhan Bozkurt ve Umut Beşkırma katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da galanın misafirleri arasındaydı. İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği Ekrem İmamoğlu’na, filme yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edildi.

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in hayat hikayelerinden uyarlanan “Merhaba Güzel Vatanım” filminde Hikmet ve Ümit’in mücadeleleri ve Moskova’ya gidişleri arasında paralellik kuruluyor. Ahmet Ümit ve filmde Nazım Hikmet’in eşi Münevver’i canlandıran Pelin Batu, “Merhaba Güzel Vatanım”ı Berlin’de Medyascope’a anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar