TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu Aksaray’da

AKP Antalya Milletvekili Kemal Çelik’in başkanlığındaki Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu, Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda otizmli öğrencilerin yuhalandığı iddiaları ile ilgili görüşmeler yapmak üzere bugün (12 Kasım) Aksaray’da.

Komisyonun, geçen hafta Kartepe’de düzenlenen Kocaeli İstişare Toplantısı’nda konuşan Çelik, Aksaray’da otizmli öğrencilerin “yuhalandığı” iddiasına değinerek, “Önümüzdeki hafta Aksaray’a giderek, orada incelemelerde bulunmayı düşünüyoruz” demişti.

Komisyon Başkanı Çelik, Aksaray’daki “yuhalama” iddialarına ilişkin, otizm konusunda en önemli adımın bireylerin bilinçlendirilmesi, eğitilmesi olduğunu belirtmişti.

Çelik’in başkanlığında Aksaray’a gelen komisyon üyeleri, Aksaray Valiliği ve belediye başkanlığını ziyaretin ardından Mehmetçik İlkokulu’nda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar