Rusya uluslararası spor organizasyonlarından dört yıl men edildi – Spor hukukçusu Behiç Fidanoğlu: “Rusya, kararı bir karalama kampanyası olarak görüyor”

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA), 2014 Soçi Kış Olimpiyatları’nda Rus sporcuların devlet destekli doping yaptığına dair yaptığı incelemede karara vardı. Karara göre Rusya milli marşı ve bayrağı dört yıl boyunca olimpiyatlar ve spor müsabakalarında olmayacak. Rus sporcular, doping yapmadıklarını kanıtladıkları takdirde organizasyonlara bağımsız olarak katılabilecek.

Medyascope‘a konuşan spor hukukçusu Behiç Fidanoğlu “WADA gücünü, UNESCO tarafından hazırlanmış olan bir sözleşmeden alıyor. Bu nedenle Rusya aleyhine verilen kararın itiraz sürecinde de bu güvenceyle hareket ediyor” dedi. Fidanoğlu ayrıca, “Rusya kararı, bir karalama kampanyası olarak görüyor” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar