Yalçın Karatepe ile ParaPolitik (15): “Toplumun en temel ihtiyaçları yüksek oranda vergilendiriliyor”

ParaPolitik” programının 15. bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Yalçın Karatepe, borsada yaşanan ani yükselişleri ve artan doğalgaz fiyatlarını yorumladı. 

Türkiye’nin doğalgazı çok pahalıya aldığını belirten Karatepe, bunun maliyetinin de vatandaşa yansıdığını söyledi. Ayrıca doğalgaz fiyatlarındaki vergilendirmeye de değinen Karatepe, “Toplumun en temel ihtiyaçları yüksek oranda vergilendiriliyor” dedi.

Borsa İstanbul’daki hisse senetlerinin ani yükselişinin ise hükümetin zorlamasıyla borsaya yeni giren kaynaklar vasıtasıyla yaşandığını belirten Karatepe bu durumun geçici olduğunu söyledi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar