İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ile söyleşi: “Yargıya talimat veren iki farklı güç olabilir”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Medyascope Ankara stüdyosunda Özge Çakır’ın konuğu oldu.

İYİ Parti’deki istifa krizinden FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin tartışmalara ve Gezi Davası’nda çıkan karara kadar pek çok konuda değerlendirmelerde bulunan Çıray, geçen hafta yapılan karşılıklı açıklamalarla yeniden ivme kazanan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki “FETÖ’nün siyasi ayağı”na ilişkin tartışmaların faydasız olduğunu söyledi.

Gezi Davası’nda hakkında beraat kararı çıkan Osman Kavala’nın bu kez 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilişkilendirilmesini ve hakkında hapis cezası istenmesini ise Türkiye’de bağımsız yargıya olan inancın giderek azalmasının bir göstergesi olarak yorumlayan Çıray, “Buradan Sayın Cumhurbaşkanına da seslenmek istiyorum. Türkiye’de yargıya talimat veren iki farklı güç olabilir. Bir gün ak dediğine ertesi gün kara diyen bir yargının tek açıklaması budur” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar