Eğitim-Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Özer Tuncer ile söyleşi: “MEB’den gelen ek ders yazısı uygulamada birçok adaletsizlik ve eşitsizlik yaratıyor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 4 Eylül’de öğretmenlerin ek ders ücretleri hakkındaki düzenleme yazısını yolladı. Mart ayından beri uzaktan devam eden eğitim sürecinde maaşlarının nasıl düzenleneceğini bilmeyen öğretmenler, görevlerine 24 Ağustos’ta dönmüş, uzaktan eğitim ise 31 Ağustos’ta başlamıştı.

Konuyla ilgili Medyascope’a konuşan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) İstanbul 5 No.lu Şube Başkanı Özer Tuncer, yazının yollanma tarihinin çok geç olduğunu belirterek içeriğinin ise “muğlak” kaldığını söyledi. Ek ders ücretlerini fiilen verilemeyeceği bir konuma getirerek öğretmenlerin yaşadığı mağduriyeti anlatan Tuncer, “İçeriğinde lise öğretmenleriyle ilkokul öğretmenleri arasındaki fark belirlenmemiş, onlara göre tanımlar yapılmamış, branş öğretmenlerine dair hiçbir düzenleme yapılmamış. Öğretmenlerin ciddi sıkıntı yaşayacağı ortada” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus