Abramoviç vizesi yenilenmediği için Chelsea’nin FA Cup finalini izleyemedi

Premier Lig’in önemli kulüplerinden biri olan Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Roman Abramoviç’in İngiltere vizesinin dolması üzerine, vize yenileme işlemleri sırasında aksilikler yaşadığı iddia edildi. Rusya-İngiltere arasında yaşanan diplomatik gerginlikler sonucu olduğu düşünülen durum yüzünden, Abramoviç geçen hafta içinde oynanan Chelsea’nin Manchester United’ı 1-0 yendiği FA Cup final maçını izleyemedi.

Moskova – Londra ilişkileri, eski Rus casus Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesinin ardından, tarihinin en gergin noktalarından birine gerilemişti.

Roman Abramoviç, 9,3 milyar sterlinlik servetiyle İngilterenin en zengin 13. kişisi. 2003 yılında Premier lig takımı Chelsea’yi satın alan Rus vatandaşı Abramoviç’in İngiltere’de girişimci vizesi bulunuyordu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar