Twitter sahte hesap temizliğine başladı

Twitter’ın dün başlattığı uygulama sonucunda, sahte hesaplar silinmeye başladı. En çok takipçiye sahip olan ünlülerin, takipçi sayılarındaki azalama 2buçuk milyona kadar ulaştı. 

Amerika Devlet Başkanı Donald Trump ve Hindistan Devlet Başkanı Narendra Modi’nin ardından en çok takipçi sayısına sahip olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takipçi sayısı dün geceden sonra 13 milyon 234 binden, 13 milyon 29bin’e geriledi ve yaklaşık 205 bin takipçi eksildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel hesabı ise 53,4 milyondan 53,1 milyona geriledi. Twitterı etkin bir şekilde kullanan Başkan Trump, yaklaşık 300 bin takipçi kaybetti. Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın da takipçi sayısında 2,1 milyon azalarak 101,5 milyona düştü. Obama’nın takipçi kaybı ise, twitter kullanan ünlüler içindeki en büyük düşüşlerden biri oldu.

Twitter’da en çok takip edilen şarkıcı Katy Perry, 2.8 milyon takipçiyi kaybetti ve 109,61 milyondan 106,8 milyona düştü. Twitter’ın en çok takipçi kaybeden hesabı ise, twitter’ın resmi hesabı @twitter oldu. 7,5 milyon sahte takipçisinin silinmesinin ardından, takipçi sayısı 55.35 milyona indi.Cuma sabahı erken saatlerde ise takipçi sayısı 55,1 milyona düştü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar