Dört yıldır maaş ve tazminatlarını alamayan Bimeks işçileri İstanbul Çekmeköy’de açıklama yaptı: “Alacaklarımızı istiyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Haber: Sema Kızılarslan – Yağmur Beril Varol

Dört yıldır maaş ve tazminatlarını alamayan Bimeks işçileri, İstanbul’un Çekmeköy ilçesindeki Bimeks firmasının önünde yaptıkları açıklamada “İşçilere haklarını vermiyorlar. Bugün buraya 1500 işçiyi temsilen geldik” dedi.

“‘Bimeks bir ofise sığdı’ diyorlar. Yutmadık! Patronlardan alacaklıyız” pankartının açıldığı açıklamada, “Direne direne kazanacağız” ve “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları atıldı. Açıklamaya, çevrede bulunan yurttaşlar da destek verdi.

“1500 işçiyi temsilen geldik”

Açıklamada konuşan Betül Celep, 1500 Bimeks işçisinin dört yıldır maaşlarını ve tazminatlarını alamadıklarını söyledi. Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray’ın ofisten kaçtığını söyleyen Celep, “Patronlar işçilere haklarını vermiyor, mücadele eden işçilerden korkuyor ve kaçıyorlar. Bugün buraya 1500 işçiyi temsilen geldik” dedi.

Bimeks işçilerinin avukatı Mürsel Ünder, açıklamanın ardından dava hakkında bilgi verdi. İşveren Murat Akgiray’dan sorunları konuşmak için randevu talep ettiklerini söyleyen Ünder,  Akgiray’ın kendilerine, “Ben bu işçileri anlamıyorum. Bizim daha büyük sorunlarımız var. Onları çözmeye çalışıyoruz” dediğini belirtti. Murat Akgiray’a seslenen Ünder, “Zaman içinde sizin en büyük sorununuz, Bimeks işçilerinin direnişi sayesinde işçilerin tazminatı olacak” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus