Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, klonlandığına dair söylentileri yalanladı

Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, öldüğü ve bir klonla yer değiştirdiği iddiasını “mesnetsiz” diye nitelendirerek reddetti.

Buhari pazar günü konuyla ilgili bir tweet attı ve Polonya’da katıldığı bir toplantıdan görüntüler paylaştı. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 24. Taraflar Konferansı (COP24) için Katoviçe’ye giden Buhari, “Bugün Polonya’da yaşayan Nijeryalılarla yaptığımız toplantıda gündeme gelen bir başka konu da benim klonlanmış olmamdı. Mesnetsiz iddialar şaşırtıcı değil, geçen yıl tedavi için yurtdışına gittiğimde birçok insan öleceğimi umuyordu” dedi.

Buhari geçtiğimiz yıl, 5 ay boyunca tedavi için Londra’da kalmıştı. Buhari’nin 3 aydan uzun bir süre Nijerya’ya dönmemesi spekülasyonları da beraberinde getirmişti. Buhari, 2015 yılında Afrika’nın en büyük ekonomisi ve petrol üreticisi olan Nijerya’nın devlet başkanı seçilmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar