FETÖ okuluna bağış yaptıkları iddiasıyla 13 iş insanı gözaltına alındı

FETÖ’ye bağlı olduğu için kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesi’ne toplam 1 milyon TL bağış yaptıkları belirlenen 13 iş insanı, eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı.
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında örgüte bağış yapanlar hakkında yakalama kararının çıkarılmasının ardından, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. 17-25 Aralık sürecinden sonra kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesi’ne toplam 1 milyon TL bağış yaptıkları belirlenen 13 iş insanı, gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucunda gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar