Ziyaret Tepe: Asur İmparatorluğu’nun Anadolu sınırlarını keşfederken

20 yıllık bir kazı çalışmasının ardından kitaplaştırılan ‘Ziyaret Tepe: Asur İmparatorluğu’nun Anadolu Sınırlarını Keşfederken’ Amerikan Arkeoloji Enstitüsü tarafından 2019 yılının Felicia A. Holton kitap ödülüne layık görüldü.

Tekfen Vakfı’nın desteğiyle Türkiye’nin güneydoğusundaki Yukarı Dicle bölgesinde gerçekleştirilen kazı çalışmaları, Asur İmparatorluğu’nun eyalet başkentlerinden Tuşhan’ı keşfetmek için çıkılmış bir serüvendi.

Medyascope.tv ekibi olarak, projede görev alan, aynı zamanda kitabın yazarlarından Prof. Dr. Kemalettin Köroğlu ve Tekfen Holding İletişim Direktörü Dori Kiss Kalafat ile konuştuk:

Haber: Barışcan Yalçın & Behice Uzun

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar