Dünyanın en küçük bebeği “Saybie” nihayet taburcu oldu

Mucize olarak nitelendirilen Saybie isimli bebek 5 ay önce ABD’nin San Diego kentindeki Sharp Mary Birch Hastanesi’nde 245 gram ağırlıkta dünyaya gelmişti. Saybie doğumundan 5 ay sonra, 2 kiloya ulaşınca yoğum bakım ünitesinden taburcu edildi.  

23 haftalıkken, yüksek tansiyon hastası olan annesinin doğum zehirlenmesi geçirmesi sebebiyle erken doğumla dünyaya gelen Saybie, dünyanın yaşayan en küçük bebeği rekorunun sahibi. Minik bebeğin annesi, “Doğum hayatımın en korkunç günüydü, bebeğimin yaşayacağını düşünmemiştim” açıklamasını yaptı. 

Bir önceki dünyanın en küçük bebeği rekorunun sahibi, 2015 yılında Almanya’da Saybie’den sadece 7 gram daha ağır olan bir başka kız bebeğiydi. Dünyanın en küçük erkek bebeği ise yine bu sene şubat ayında Japonya’da 268 gram ağırlıkta dünyaya gelmişti. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar