Hüsran yaratmıştı: Hayranlarından “Game of Thrones’un final sezonu yeniden çekilsin” kampanyası

Game of Thrones’un (Taht Oyunları) son sezonu hem hayranlarını hem de eleştirmenleri hayal kırıklığına uğrattı. Çekimlerini iki yıl bekledikten sonra bu kadar aceleye getirilmiş bir final beklemediklerini söyleyen fanatik izleyiciler, 8. sezonun yeniden çekilmesi için imza kampanyası başlattı.

Dört günde 750 bin imza toplandı bile. Hedef ise bir milyon imza.

GoT hayranları, son sezonda senaryonun kötü yazılmasından şikayetçi. Yukarıdaki paylaşımda, Twitter kullanıcısı yedi sezonda geliştirilen Jamie karakterinin sekizinci sezonda sil baştan edilmesine, Daenerys karakterinin ise “katledilmesine” tepki gösteriyor.

Dizi eleştirmenleri de, son sezonda kalitenin epey düştüğü görüşünde.

Film ve diziler için oluşturulmuş internet veri tabanı IMDb’de de, daha önce hiçbir sezonu, 8.9 puanın altına düşmeyen GoT, bu kez kullanıcılardan 7,6 puan aldı. Bu, veri tabanında görülen en keskin ikinci düşüş.

Dizi Sezon Bölüm başına ortalama puan Sezon başına ortalama puan Değişim 
House of Cards 4.20 8.39 -4.19 
Game of Thrones 7.56 9.21 -1.65 
Dexter 7.58 8.81 -1.23 
The 100 7.51 8.70 -1.19 
Community 7.62 8.67 -1.05 

George R. R. Martin’in aynı isimli kitabından uyarlama olan Game of Thrones, 2011 yılında yayınlanmaya başladı. Özellikle görsel kullanımı ve senaryosu başarılı bulunan dizinin birçok Emmy ve Altın Küre ödülü bulunuyor.

Ancak, eleştirmenler beşinci sezondan itibaren senaryonun romandan uzaklaşmaya başlamasıyla, yapımın genel kalitesinin de düşmeye başladığını söylüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar