FETÖ operasyonu: 30’u muvazzaf, 56 asker hakkında gözaltı kararı

FETÖ yapılanmasına yönelik süren operasyon kapsamında Ankara’da 36, Kırıkkale’de 20 olmak üzere 56 asker hakkında gözaltı kararı verildi. 

Bir binbaşı ve 35 astsubaya gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 10’u muvazzaf 36 asker hakkında gözaltı kararı verildi. 

Soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hatlarla irtibat sağladığı tespit edilen bir binbaşı ile 35 astsubay hakkında  savcılıkça gözaltı kararı verildi. 

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 10’u halen görevde bulunan şüphelilerden 23’ünü gözaltına aldı. Operasyon devam ediyor. 

Kırıkkale merkezli dokuz ilde operasyon

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 20 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için, Kırıkkale merkezli Tekirdağ, Ankara, Tunceli, Mersin, Konya, Düzce, Balıkesir, İstanbul ve İzmir’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar