Baba Şaban Vatan: “Rabia Naz’a çarpan araçta iki genç ve bir kadın tespit ettim. İsimleri sunmuyorum, çünkü devletimizin nasıl bir araştırma yaptığını takip ediyorum”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 11 yaşında şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan hakkında beş defa suç duyurusunda bulundu. Şaban Vatan bugün ifade vermeye gitti. 

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir biçimde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak “Organize bir şekilde dosya sunumu yapılmış” dedi. Baba Vatan, “Avukatlarımla beraber ifade vermeye gittim. Sosyal medyada söylediklerim nedeniyle Canikli beni suçlu olarak göstermiş ve biz haklarımızı bilen vatandaş olarak ifade vermeye gittik” diye konuştu.

Habertürk ve Star gazetesi, Adli Tıp Kurumu’nun metruk binada bulunan DNA ile Rabia Naz Vatan’ın DNA’sının uyuşmadığını ve baba Şaban Vatan’ın iddialarını doğrulayacak hiçbir bulguya rastlanmadığını yazdı. Baba Şaban Vatan, Habertürk ve Star gazetesinde çıkan haberlerle ilgili savcılıkla görüştüğünü belirterek şunları söyledi:. “Savcılık hiçbir şekilde basına bilgi vermediğini söyledi, dosyada gizlilik kararı olduğunu da söylediler. Ben Habertürk ve Star gazetesini aradım. Habertürk hiçbir cevap veremedi. Star gazetesinden Kemal Gümüş ise bana savunma yapamadı. Duyumlarına göre yaptığı bir habermiş. Kemal Gümüş’e dava açacağımı söyledim ve bugün avukatımızla beraber suç duyurusunda bulunduk.”

Baba Şaban Vatan çıkan haberlere ifade vermeye gitmeden önce sosyal medya hesabından şöyle cevap vermişti: 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar