Ankara Gündemi (66) – İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu: “Türkiye’de artık Erdoğan dönemi kapanmıştır”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Ankara Gündemi‘nin 66. bölümünde İYİ Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Özgür Özdemir’in sorularını yanıtladı. Programda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısı, Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) yapısının değiştirilmesine yönelik tartışmalar konuşuldu.

AYM tartışmalarına değinen Tatlıoğlu, “Türkiye’de anayasa askıda, siyaset yargıdan elini çekmeli. Hükümet ‘Biz yargının üzerinde bir gücüz’ diyor” sözleriyle hükümeti eleştirdi. Tatlıoğlu, “Erken seçime toplum karar verir. Toplumun yanına gidiyoruz. Gördüğümüz şey halkın en büyük sorunu ekonomidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TTB’nin yapısını değiştireceklerine yönelik açıklamalarını eleştiren Tatlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz parti olarak TTB’nin geçmişinde yaptıklarıyla çok barışık değiliz. İdeolojik ve yanlış bulduğumuz adımları oldu ancak son dönemde TTB kamuoyu için sağlıklı bir veri merkezi oldu. Bu bir susturma hareketidir. Türkiye’de itaat etmeyen kuruluşların yapısını değiştirmek için harekete geçiliyor.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus