Ankara Gündemi (67) – Bütçe Özel (I) HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan: “Ankara’da çok ciddi bir israf düzeni var”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Ankara Gündemi‘nin 67. bölümünde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ekonomi Politikaları’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Özgür Özdemir’in sorularını yanıtladı. Programda, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve Merkez Bankası’nın faiz kararı konuşuldu.

Merkez Bankası’nın faiz kararını eleştiren Paylan, “Faiz bir araçtır eğer yangın varsa enflasyonu yavaşlatmak için faizin artırılması gerekirdedi. 2021 yılı bütçesi hakkında da görüşlerini aktaran Paylan, “Bütçe, vatandaşların huzurunu ve refahını sağlamak için vardı ancak bu bütçede bunu görmüyoruz. Bütçenin bu kadar açık vermesinin nedeni şatafat, güvenlik politikaları ve yandaşlara verilen paralardır” diye konuştu. “Bütçe tercihlerini değiştirmezseniz vatandaşlarınızın ihtiyaçlarını göremezsiniz. Öğretmenin, işçinin, memurun ve emeklinin talebini gerçekleştirmek için halkın bütçesini önerdik” diyen Paylan, HDP’nin hazırladığıı “halkın bütçesi” teklifini anlattı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus