Ankara Gündemi (96) – İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray: “Türkiye için en büyük talihsizlik koronavirüs ile AKP iktidarının aynı zamana denk gelmesi”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
Ankara Gündemi’nin 96. bölümünde, İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Özgür Özdemir’in sorularını yanıtladı. Programda, tam kapanma süreci, koronavirüs aşısı tedarikinde yaşanan sorunlar ve alkollü içki yasağı konuşuldu.
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Nisan günü açıkladığı tam kapanma kararlarını değerlendiren Aytun Çıray, Türkiye’de günlük çalışıp evine ekmek götürenlere bir çare gösterildi mi? Bugün sokakta gördüklerim Türkiye’de tam kapanmanın t’si bile yok, devlet yardım edemediği için birçok işyeri çaresizce açık. Devletin vatandaşına nakdi yardım yapması gerekiyor” dedi.

Çıray, kapanma kararının alınma gerekçesine dair ise “Özel hastanelerin yoğun bakımları bile doldu. Sağlık sistemi iflas ettiği için her şey berbat olduğu için çaresizce bu yola başvurdular” diye konuştu.

Koronavirüs salgını karşısında uygulanan tam kapanma önlemlerinde içki satışının yasaklanmasına yönelik girişimleri de değerlendiren Çıray, şunları söyledi: “Tıbben alkollü içeceklerin koronavirüsle bir ilişkisi olduğu yalandır. Buradan bir siyaset ile gündem değişikliği çıkarılmak isteniyorsa ayıptır. Yavaş yavaş Türkiye’yi bir rejime alıştırmak istiyorlarsa, onu yapamayacaklar. Olmaz, boşuna deniyorlar ve zaman kaybediyorlar. Bu iktidardan gittiklerinde hayırla anılmayacaklar.”

Çıray tam bir kapanma olması içinse en az 28 günlük bir kapanma gerektiğini de belirtti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus