Rus milyarder Roman Abramoviç, İsrail vatandaşı oldu

İngiliz futbol takımı Chealse’nin de sahibi olan Rus milyarder Roman Abramoviç, geçen haftalarda İngiltere vizesi ile ilgili sıkıntılar yaşamış, Chelsea’nin Wembley Stadı’nda Manchester United’ı yendiği Federasyon Kupası finaline katılmamıştı.

İngiliz gazetesi Guardian’ın haberinde, İsrailli yetkililer ile Moskova’da bulunan İsrail Büyükelçiliğinde bir görüşme düzenleyen Abramoviç, yaşadığı vize problemleri yüzünden İsrail vatandaşlığına geçmek istediği iddia edildi. Yahudi asıllı Rus milyarderin, İsrail yasaları uyarınca, yahudilerin İsrail vatandaşı olmasını öngören “Geri Dönüş Yasası” kapsamında, vatandaşlığa geçtiği düşünülüyor. İsrail vatandaşlar, İngiltere vizesi almadan kısa süreli ziyaretlerde bulunabiliyor. Ancak İsrail kimliğinin çalışma ve ticari faaliyetler için yeterliliği ise bilinmiyor.

Servetinin 11,5 milyar dolar olduğu tahmin edilen Abramoviç, uzun süredir İsrail’in başkenti Tel Aviv’e seyahat ediyordu. 2015 yılında, Tel Aviv’de bir otel satın almıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar