Sağman: “Moody’s’in 11 Türk şirketini incelemeye almasında kur artışı etkili, ilk defa bu kadar döviz borcu olan bir özel sektör var”

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s 11 Türk şirketin notunu düşürmek için izlemeye aldı. İzlemeye alınan şirketler şöyle: Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (Efes), Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCI), Doğuş Holding A.Ş. (Doğus), Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir), Koç Holding A.Ş. (Koç Holding), Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (Rönesans), Turkcell İletisim Hizmetleri A.Ş. (Turkcell), Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (Turkish Airlines), Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (Tüpraş), Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam).

Doğuş Holding A.Ş.’nin “negatif” görünüme sahip olması dışında, diğer tüm şirketlerin görünümü “durağan” durumunda.

Konuyu, ekonomist Murat Sağman’la konuştuk:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar