Aydın Sezer: “TANAP, Avrupa’nın kullanacağı gazın Türkiye tarafından sübvansiyonunun yapılacağı, son derece hatalı bir proje”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

12 Haziran Salı günü Eskişehir’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıylaTrans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vuçiç, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı katıldı.

TANAP ile Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi’nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınması amaçlanıyor.

Bu projeyle Türkiye’nin “enerji merkezi” olacağı yönündeki yorumlara ise Türkiye-Rusya Araştırmaları Merkezi Kurucusu Aydın Sezer ve Gazete Duvar yazarı Mühdan Sağlam katılmıyor. Mühdan Sağlam’ın yorumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Aydın Sezer ”Avrupa’nın kullanacağı gazın Türkiye tarafından sübvanse edecek, son derece hatalı bir proje” olduğunu belirtiyor.

Röportajın tamamı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus