TSK’ya FETÖ operasyonu

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 71’i asker toplam 89 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. 

İstanbul merkezli 9 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonda, 11’i Albay, 3’ü Yarbay, 8’i Binbaşı, 12’si Yüzbaşı, 10’u Üsteğmen, 8’i Teğmen, 14’ü Astsubay ve 5’i kapatılan askeri okul öğrencisi toplam 71’i asker olmak üzere 89 kişi  hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Terörle Mücadele polisleri ile birlikte Cumhuriyet Savcılarının da katıldığı operasyonda 48’i asker olmak üzere 58 şüpheli gözaltına alındı.

Yurt dışına çıkış yaparken yakalandı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ihraç edilen Albay E.G. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurt dışına çıkış yaparken gözaltına alındı. E.G’nin telefonunda örgütün kripto haberleşme programı Falcon’un yüklü olduğu ve telefona uzaktan erişim ile müdahale edildiği öğrenildi.

Aranan kişi binbaşının evinde bulundu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ihraç edilen bir binbaşının evinde yapılan aramalarda ‘Bylock’ kullanıcısı olarak aranan bir kişinin saklanırken yakalandığı öğrenildi. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.  

Albayın evinde yaklaşık 300 bin liralık döviz bulundu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda albay olarak görev yapmış bir askerin evinde yapılan aramada bulunan 34 bin 500 dolar ve 10 bin Euro’ya el konuldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus