AKP, 61 büyükşehir ve ilde belediye başkan adaylarını açıkladı.
İşte o isimler:
Adıyaman – Süleyman Kılınç (Doktor-Adıyaman Eğt. ve Arş. Has.)
Afyonkarahisar – Mehmet Zeybek (AKP Eski İl Bşk.)
Amasya – Cafer Özdemir (Amasya Belediye Bşk.)
Ankara – Mehmet Özhaseki (AKP Genel Bşk. Yrd.)
Antalya – Menderes Mehmet Tevfik Türel (Antalya BB Bşk.)
Ardahan – Yunus Bağdar (Eski Ardahan İl Başkanı – Veteriner)
Artvin – Mehmet Kocatepe (Artvin Belediye Bşk.)
Balıkesir – Yücel Yılmaz (Balıkesir/Karesi İlçe Belediye Bşk.)
Bartın – Yusuf Ziya Aldatmaz (AKP Bartın Merkez İlçe Bşk.)
Batman – Murat Güneştekin (AKP Batman Eski İl Bşk. – İnşaat Mühendisi)
Bayburt – Fatih Yumak (AKP Bayburt İl Bşk.)
Bingöl – Erdal Arıkan (Bingöl Gençlik ve Spor Müdürü)
Bitlis – Nesrullah Tanğlay (AKP Bitlis İl Bşk.)
Bolu – Fatih Metin (Ticaret Bakanı Yrd.)
Burdur – Deniz Kurt (AKP Burdur Eski Teşkilat Bşk.)
Bursa – Alinur Aktaş (Bursa BB Bşk.)
Çanakkale – Ayhan Gider (AKP Eski Mv.)
Çankırı – Hüseyin Boz (Çankırı Belediye Bşk.)
Çorum – Halil İbrahim Aşgın (Hitit Ünv. Öğretim Üyesi)
Denizli – Osman Zolan (Denizli BB Bşk.)
Diyarbakır – Cumali Atilla (Kayyum-Diyarbakır BB Bşk.)
Düzce – Faruk Özlü (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı)
Elazığ – Şahin Şerefoğulları (Amatör Spor Klüpleri Federasyonu Bşk. – İş insanı)
Erzurum – Mehmet Sekmen (Erzurum BB Bşk.)
Eskişehir – Burhan Sakallı (Eskişehir/Odunpazarı Eski Belediye Bşk.)
Gaziantep – Fatma Şahin (Gaziantep BB Bşk.)
Giresun – Aytekin Şenlikoğlu (AKP Giresun İl Bşk.)
Gümüşhane – Ercan Çimen (Gümüşhane Belediye Bşk.)
Hakkari – Cüneyt Epçim (Kayyum Belediye Başkanı – Hakkari Vali Yrd.)
Hatay – İbrahim Güler (AKP İl Bşk.)
İzmir – Nihat Zeybekci (Eski Ekonomi Bakanı)
Kastamonu – Tahsin Babaş (Kastamonu Belediye Bşk.)
Kahramanmaraş – Hayrettin Güngör (Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri – Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi)
Karaman – Mahmut Sami Şahin (Konya BB Başkan Vekili)
Karabük – Burhanettin Uysal (AKP Eski Milletvekili – Karabük Ünv. Eski Rektörü)
Kayseri – Memduh Büyükkılıç (Kayseri/Melikgazi Belediye Bşk.)
Kırıkkale – Mehmet Saygılı (Kırıkkale Belediye Bşk.)
Kırklareli – Burak Süzülmüş (Kırklarelispor Başkan Yrd.)
Kırşehir – Yaşar Bahçeci (Kırşehir Belediye Bşk.)
Kilis – Mehmet Abdi Bulut (Kilis Eski Belediye Bşk.)
Kocaeli – Tahir Büyükakın (Bilecik Valisi)
Konya – Uğur İbrahim Altay (Konya BB Bşk.)
Malatya – Selahattin Gürkan (Malatya/Battalgazi Belediye Bşk.)
Mardin – Mehmet Vejdi Kahraman (AKP Mardin Eski Belediye Bşk. Adayı)
Muş – Feyat Asya (Diyanet-Sen Eski Bşk.)
Nevşehir – Rasim Arı (Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Bşk.)
Niğde – Emrah Özdemir (Niğde Eski İl Bşk.)
Ordu – Mehmet Hilmi Güler (Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı)
Rize – Rahmi Metin (Rize Eski İl Genel Meclis Bşk.)
Sakarya – Ekrem Yüce (Çaykur Genel Müdürü)
Samsun – Mustafa Demir (Bayındırlık Eski Bakanı)
Sinop – Ali Çöpçü (AKP Sinop İl Bşk.)
Sivas – Hilmi Bilgin (Adalet Bakanı Yrd.)
Şanlıurfa – Zeynel Abidin Beyazgül (AKP Eski İl Bşk.)
Şırnak – Mehmet Yarka (İnşaat-İş insanı)
Tekirdağ – Mestan Özcan (Ziraat Mühendisi – 24 Haziran Mv. adayı)
Tokat – Eyüp Eroğlu (Tokat Belediye Bşk.)
Trabzon – Murat Zorluoğlu (Van Valisi)
Uşak – Mehmet Çakın (AKP İl Bşk.)
Yalova – Yusuf Ziya Öztabak (Yalova İl Bşk.)
Yozgat – Celal Köse (AKP İl Bşk.)