Almanya Dışişleri Bakanı’ndan Birleşik Krallık’a: “Oyun zamanı bitti”

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasına çözüm bulunması için çok fazla zaman kalmadığını ve artık “oyun zamanının” bittiğini söyledi.

Deautschlandfunk’daki yayında konuşan Maas, salı günü Birleşik Krallık parlamentosunda yapılan oylamadan sonra Birleşik Krallık ve AB arasında yeni görüşmelerin yapılması gerektiğini söyledi. Maas, Kuzey İrlanda ve İrlanda arasındaki sınırın da tartışılması gerektiğini belirtti.

“Gümrük sınırını ne olursa olsun önleyeceğiz” diyen Maas, Birleşik Krallık’ın Birlik’ten ayrılması programının olası gecikmesi sorusuna, “Böyle bir talep iletilmesi durumunda AB’nin bunu yapıcı bir şekilde tartışacağı” cevabını verdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar