Ankara Gündemi (34) – Berk Esen: “Türkiye’de 2015’ten beri rekabetçi otoriterlik var”

Ankara Gündemi‘nde bu hafta Özge Çakır’ın konuğu Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berk Esen idi. Türkiye’nin dış politikası ile içeride izlenen politika arasındaki çizginin giderek belirsizleştiğini belirten Esen, 31 Mart yerel seçimlerine vurgu yaptı ve “Muhalefet bloğunun doğru politikalarla yaklaşan başkanlık seçiminde büyük avantaj sağlayabileceğini düşünüyorum” diye konuştu. 

“Türkiye’de 2015 yılından bu yana rekabetçi otoriterlik var” diyen Esen, sandığa gitmenin, oy kullanmanın demokrasiye katılımın elimizde kalan yegâne yolu olduğunu vurguladı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar